Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 85
Najnowszy czytelnik: mihailyackevich

Statystyki odwiedzin
Dziś:49
Wczoraj:1,793
W tym tygodniu:1,842
W tym miesiącu:7,634
Wszystkich wizyt2,110,089
 
22. kwiecień. 2011
"Człowiek dla człowieka"
To co dzieje się na świecie, w którym tyle przemocy, nienawiści, szyderstwa, co czyni człowiek z drugim człowiekiem, wywołuje pewną obawę, lęk. Ludzie powoli upodobniają się do najbardziej dzikich zwierząt.Ten człowiek, który jest mocny i silny przetrwa, słabi - skazani są na zagładę. Faktycznie świat zmierza ku zagładzie. Cywilizacja, polityka - w tym nam bardzo pomaga. Ubolewając nad tym faktem - powstała fraszka: "Człowiek dla człowieka" - to tylko maleńki sygnał, co z nami ludźmi się dzieje. Zapraszam do przeczytania.
16. kwiecień. 2011
"Błędni rycerze Krakowskiego Przedmieścia"
"Błędni rycerze Krakowskiego Przedmieścia" - to refleksyjna rozprawa, która powstała w mojej świadomości w momencie kiedy ujrzałem sceny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w związku z obchodami I rocznicy katastrofy smoleńskiej. Aż nie chce się wierzyć, czym kierują się ci, którzy w ręku trzymając krzyże, wykrzykują obraźliwe epitety i wulgaryzmy w stosunku do innych ludzi, którzy inaczej reagują i inaczej odbierają tą tragedię - niż oni. Dlaczego Krzyż - stał się symbolem walki o pomniki. Ci którzy są sternikami i kierują takimi zachowaniami - mają w sobie tylko nienawiść. Ubolewam nad nimi bo są to ludzie nieszczęśliwi i ubodzy w miłość. Człowiek któremu obce jest słowo miłość - jest wyalienowany!
13. kwiecień. 2011
" Zaduma "
Po dłuższej przerwie nie pisania, przyszedł moment pewnej zadumy a jednocześnie radości - związanej ze zbliżającą się Beatyfikacją Jana Pawła II - Papieża Polaka. Widomym jest nam wszystkim, że J.P.II - kochał góry - ja jestem w górach urodzony - w Zakopanem - przeniosłem więc swoją zadumę na obszar mi najbliższy, do mojej Małej Ojczyzny - Podhale. Tak powstał wiersz pt: "Zaduma" - zapraszam do przeczytania.
03. kwiecień. 2011
"Niby człowiek - a ....."
Zapraszam do przeczytania fraszki pt: " Niby człowiek - a ....." - po "a" - można sobie dołożyć stwierdzenie: człowiek a - gorszy niż zwierzę. Tak - bo to co my jako ludzie potrafimy uczynić, tego nie zrobi żadne zwierzę. Ubolewam nad tym, ale taka jest prawda !
02. kwiecień. 2011
" Radość "
Po dłuższej przerwie, coś ponownie we mnie drgnęło. Ostatni okres czasu - był pełen oczekiwania, niepewności w sprawach i osobistych i sprawach osób mi przyjaznych. Ale wszystko dobrze się skończyło. Zrozumiałem - że radość, nadzieja, to nie są puste słowa, to słowa magiczne, które są w stanie zmienić wszystko. Fraszka pt.: " Radość " - sama się napisała i choć jest skromna w słowach, dla mnie jest bardzo osobista i ważna.
21. marzec. 2011
" Wizerunek 7 "
Dzisiaj w godzinach wieczornych 21.03.2011r - pierwszy dzień wiosny - debata pomiędzy Prof. Leszkiem Balcerowiczem a min. finansów Jackiem Rostowskim - temat reforma systemu emerytalnego w Polsce. Wyprzedzam wynik tej debaty - stawiam na Leszka Balcerowicza. " Wizerunek 7" - to moje zdanie na temat tej postaci. Zapraszam do przeczytania - jeżeli ktoś ma odmienne zdanie - ma takie prawo!
17. marzec. 2011
"Baseny termalne"
Coś na wesoło, zmiana nastroju, z polityki na zwyczajną arenę życia codziennego. Bywają sytuacje bardzo zabawne, sympatyczne i taką właśnie pragnę przedstawić we fraszce pt: Baseny termalne. Zapraszam - fraszkę proszę traktować z przymróżeniem oka.