Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 85
Najnowszy czytelnik: mihailyackevich

Statystyki odwiedzin
Dziś:42
Wczoraj:1,793
W tym tygodniu:1,835
W tym miesiącu:7,627
Wszystkich wizyt2,110,082
 
07. czerwiec. 2011
" Pleciuchy "
Są takie chwile, gdy słucham Wiadomości, Faktów itp. czyli programów informacyjnych a w nich wypowiedzi, wystąpienia co nie których polityków / posłów, senatorów, przewodniczących opcji politycznych/ - i zastanawiam się, dlaczego - do polityki garną się ludzie - przypadkowi? Są politycy z prawdziwego zdarzenia i choć jest ich stosunkowo mało - to można ich zauważyć i wysoce docenić. Smutnym natomiast jest fakt, że gro osób uważających się za polityków - nie są politykami lecz tylko i wyłącznie karierowiczami pragnącymi łatwego rozgłosu i żądni władzy. Takich właśnie zaliczam do "pleciuchów" - u których głupota dominuje nad rozsądkiem. To temat mojej fraszki pod tytułem " Pleciuchy " - oceńcie ją sami !
31. maj. 2011
Wybaczenie, Dlaczego?,Diagnoza, Poeta.
Ostatnio - zawładnęła mną różna tematyka dotycząca formy fraszki. Tak też powstały nowe - które prezentuję i zachęcam do ich przeczytania. " Poeta ", " Diagnoza ", " Dlaczego ?", " Wybaczenie" Choć są o różnej tematyce - to jedno mają wspólne - powstają zawsze na gorąco w nieprzewidzianych okolicznościach. Ocenę ich wartości - pozostawiam Wam. Szkoda, że tak mało osób je komentuje, bo miałbym obiektywną Waszą ocenę, co jest ważnym elementem sensu - ich pisania!
24. maj. 2011
Twarz Błogosławionego Jana Pawła II.
Pozwalam sobie na pewną bardzo osobistą refleksję. Ile bym nie oglądał i nie czytał publikacji na temat beatyfikacji Jana Pawła II - to moja uwaga skupia się na twarzy Ojca Świetego Jana Pawła II. Ileż z tej twarzy można odczytać. gdy wpatrzymy się w nią - ze skupieniem. Różne ujęcia fotograficzne - są prawdziwą encyklopedią tej twarzy. Ona oddaje nastrój bólu, cierpienia, radości, szczęścia, wielkiego zachwytu, podziwu i ubolewania. Dlatego powstała - rozprawa pt: "Twarz Błogosławionego Jana Pawła II"- w której może w prymitywny sposób oddaję to, co czuję i jak tą twarz postrzegam.Link Zapraszam do przeczytania i może skomentowania.
10. maj. 2011
"Przezorny dziadziuś"
Możecie wierzyć albo i nie, taki obrazek miałem w swym śnie, więc kiedy się obudziłem - przyszedłem do siebie, zacząłem pisać - dlaczego, nawet nie wiem. Ten obraz dziadka - humoru mi dodał i wręcz nakazał -bym sen ten opublikował. Wykonując to polecenie - powstała fraszka pt: " Przezorny dziadziuś" - polecam do przeczytania i wyciągnięcia wniosków - a nóż widelec, taka sytuacja i Was spotka?
08. maj. 2011
"Świecki katecheta", "Ciucho-land"
W ostatnich dniach dwie sprawy zrobiły na mnie wrażenie. Świetny zakup w sklepiku o nazwie - "Ciucho-land" - co skłoniło mnie do napisania fraszki o tym samym tytule i drógi obrazek zachowania się pewnego pana - Świeckiego katechety - w stosunku do sąsiada parkującego samochód. Takiemu chamstwu mówię kategorycznie - wstyd! Niech te fraszki ukażą moje refleksje, zapraszam do przeczytania.
04. maj. 2011
"Bezmózgowcy"
Nasze polskie stadiony piłkarskie - stają się w ostatnim okresie czasu polem dzikich zachowań - przysłowiowych "kiboli". Ktoś, kto niszczy jakby na to nie patrzeć, wspólne mienie, warte niejednokrotnie miliony złotych - nie może być pobłażany, dość tego. Niech prawo będzie wreszcie w stosunku do osób które dopuszczają się dewastacji i niszczenia mienia społecznego - bezwzględne. Niech karą będą kary pieniężne, aby winowajca spłacał ją przez wiele lat - jak raty w banku. Aby odczuł to boleśnie na swoim portfelu! Fraszka pt: Bezmózgowcyjest moim ubolewaniem nad ludźmi pozbawionymi rozumu!
27. kwiecień. 2011
"Łakomstwo"
Święta, święta i po świętach. Refleksje poświąteczne pozostały - jedną z nich, przedstawiam we fraszce pt: "Łakomstwo". Zapraszam do przeczytania i skomentowania. Taka zwyczajna - prosta fraszka, a treść jej jakże wymowna, bo z łakomstwem spotykamy się przecież na co dzień.