Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 85
Najnowszy czytelnik: mihailyackevich

Statystyki odwiedzin
Dziś:12
Wczoraj:92
W tym tygodniu:556
W tym miesiącu:7,140
Wszystkich wizyt2,047,262
 
16. luty. 2011
"Profanacja wizerunku".
Ukazujące się projekty - różnego rodzaju gadżetów, wyrobów, odzieży i bielizny, wszelkiego rodzaju tandety z wizerunkiem osoby Ojca Świętego Jana Pawła II - które są przygotowywane na dzień Jego beatyfikacji - jako wyroby użytkowe i pamiątkarskie do sprzedaży - wywołuje w wielu osobach bunt i ubolewanie. Niby jesteśmy ludźmi światłymi, wykształconymi, wierzącymi - a jednocześnie bezmyślnymi, wręcz naiwnymi sugerując się wizerunkiem - zakupujemy coś, co za chwilę stanie się śmieciem, zużytą bluzą, rzeczą bez żadnej wartości użytkowej. Nie zastanawiamy się nad tym, że na naszej naiwności ktoś robi wielkie pieniądze, pieniądze judasza i śmieje się być może w duchu, z naszej głupoty i ślepej żle rozumianej wiary. Nie pozwólmy na to, zbojkotujmy takie zakupy, niech producenci zostaną z nimi - jako z rzeczami bezużytkowymi, a my zachowamy godność i szacunek dla Jana Pawła II. Ta rozprawa pt: "Profanacja" - to mój apel.
15. luty. 2011
Fraszki różne:
Bywają noce rozkoszne, spokojnie przespane, bywają też okropne bo nieprzespane - a każda z nich związana jest z łożem - więc na jedną szalę trzy napisane fraszki - o łożu położę. Zapraszam do ich przeczytania, skomentowania. Fraszki różne - łoże - www.adam-kwiatek.pl - zapraszam.
13. luty. 2011
"Odszedł autorytet "
Odszedł człowiek - autorytet polskiego Kościoła, którego darzę wielkim zaufaniem, podziwiam Jego mądrość, umiejętność przekazywania opinii, komentowania najtrudniejszych tematów i problemów jakie występują w naszym codziennym życiu. Potrafił zachować zawsze wysoką kulturę osobistą, której tak dzisiaj brakuje. Ten wiersz pt: Odszedł autorytet" - dedykuję ś.p. Arcybiskupowi Józefowi Życińskiemu.
06. luty. 2011
Temat: Wizerunek.
W temacie "Wizerunek" - będę przedstawiał osoby świata polityki i inne osoby publiczne, które wywierają na mnie jakieś wrażenie. Właśnie wybrałem formę Fraszki - Satyry - gdyż ta forma sprawia mi wiele frajdy i jest mi bliska. Ile tych fraszek powstanie? - nie potrafię odpowiedzieć. Temat otwarty. Zapraszam do czytania, komentowania. Życzę miłych wrażeń.
04. luty. 2011
Ć.dalszy - polityczny talent i uroda.
Kontynuując temat - polityczny talent i uroda - powstała dzisiaj fraszka - Pt: " Wizerunek ". Nie będę tej fraszki komentował, bo komentarzem jest treść. Fraszka powstała już w moim zamyśle, w dniu, kiedy polityk o którym mowa - wygłosił swoje stanowisko adresowane do jednego z ministrów. Patrzyłem na bohatera fraszki z ubolewaniem - i w takim nastroju pozostaję - Amen!
03. luty. 2011
Dwie nowe fraszki:
Ostatnie informacje, komentarze, wiadomości TVP - poddały mi temat i tak powstały dwie nowe fraszki. Jedna pt: "Sejmowe love story"druga pt: "Polityczny talent i uroda". Nie ukrywam, że fraszki te, to mój antypatyczny stosunek do niektórych politycznych wydarzeń ale i osób.Link
25. styczeń. 2011
Fraszki - różne
Od pewnego czasu - zacząłem pisać krótkie fraszki pt:lFraszki różne o różnej tematyce, zaczerpnięte z codziennego życia, z codziennej obserwacji różnych zachowań ludzi, czasami z programów telewizyjnych czy radiowych. To są główne źródła, które dostarczają mi tematykę i którą wykorzystuję - jako ironię do moich fraszek.