Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 87
Najnowszy czytelnik: grimhochscandhyd1974

Statystyki odwiedzin
Dziś:682
Wczoraj:754
W tym tygodniu:1,436
W tym miesiącu:13,447
Wszystkich wizyt1,454,417
 
31. październik. 2011
"Przydrożny znicz "
1 Listopada - dzień refleksji, wspomnień, zadumy. Moją uwagą zawładneły znicze palące się przy drogach. Są to miejsca rozegranych tragedii, wypadków i katastrof, Toteż w moich myślach powstał krótki zapis w formie wiersza. Zapraszam do przeczytania.
27. październik. 2011
" Willa ATMA "
Ć. dalszy Zakopiańskich natchnień. Zapragnąłem choć parę zdań wierszem napisać o ATMIE - dzisiejszym Muzeum Karola Szymanowskiego. Przy tym Muzeum działa Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, tu odbywają się koncerty kameralne, wieczory muzyczne i coroczne Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. Willa ATMA - mieści się przy ul. Kasprusie w Zakopanem.
26. październik. 2011
" Zakopiańska Krokiew "
Jakoby z rozpędu wspomnień zakopiańskich, poczułem potrzebę napisać choć parę słów o perełce Zakopanego jaką jest Wielka Krokiew - Skocznia Narciarska dzisiaj im. Stanisława Marusarza. Zawsze obiekt ten budził we mnie zainteresowanie, kocham skoki i od swoich najmłodszych lat, chodziłem pod skocznię, śledziłem jej koleje losu, jej genezę powstania i rozbudowę. Pamiętam lata 50-te, potem FIS 1962r - i to już na zawsze pozostanie w mojej pamieci.
24. październik. 2011
" Stary Kościółek"
Będąc Zakopiańczykiem - mieszkajacym poza Zakopanem, często wspominam swoje dzieciństwo i swoje miasto. Patriotyzm lokalny daje o sobie znać. Tak też wiersz pt: "Stary Kościółek" - to moje wspomnienie z czasów chłopięcych, kiedy byłem ministrantem. Ten fakt pozostawił we mnie wiele bardzo miłych przeżyć i wspomnień, a więc pragnę je zarejestrować w formie prostego wiersza. Może ktoś go przeczyta ?
22. październik. 2011
" Góralska Krew !!! "
No cóż, dały o sobie znać geny tkwiące we mnie. Choć nazwisko moje nie brzmi po góralsku - to pochodzenie rodowe ze strony mamy, upoważnia mnie do tego, że czuję się góralem i to z Zakopanego.Konsekwencją tego pochodzenia jest fakt, że tematyka góralska nie jest mi obojetna i często w swoich fraszkach sięgam do jej zwyczajów, jej filozofii, jej kultury. Zapraszam do przeczytania mini fraszek pt: Góralska Krew!!!
15. październik. 2011
" Mój jesienny obrazek"
Zmieniając swój nastrój - już na jesienny, zaczołem rozglądać się do okoła. Nie musiałem długo szukać tematu, aby coś o jesieni napisać. Wystarczyło spojrzeć za okno. To co zobaczyłem, tuż za ogrodzeniem, to opisałem. Na ile mi się to udało nie wiem. Malować nie potrafię, pisanie przychodzi mi łatwiej. A więc zapraszam do mojego "pisanego obrazka jesieni" Pozdrawiam wszystkich swoich czytelników.
15. październik. 2011
"Symbol Krzyża"
Tak wiele teraz dzieje sie w okół " Krzyża" - więc i ja pragnę dorzucić swoje dwa słowa do tego tematu. Jestem na tyle świadomy, że temat świeckości państwa jest mi zrozumiany i nie zamierzam tego podważać. Jednak symbole, które są zakorzenione w naszej polskiej tradycji od wielu, wielu pokoleń, winny być uszanowane i należycie rozumiane. I tak na symbol Krzyża, nie można patrzeć tylko w kategoriach wiary katolickiej. Krzyż ma jeszcze wiele innych znaczeń choć stanowi ten sam symbol i znak. Ośmieliłem się napisać - wiersz pt.:" Symbol Krzyża". To moja refleksja.