Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 2
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 87
Najnowszy czytelnik: grimhochscandhyd1974

Statystyki odwiedzin
Dziś:608
Wczoraj:608
W tym tygodniu:608
W tym miesiącu:9,726
Wszystkich wizyt1,393,952
 
18. lipiec. 2011
"Repremenda"
Bliska mi bardzo osoba, bo moja siostrzenica - w sposób humorystyczny zrugała mnie za to, że moje fraszki przesycone są tematyką polityczną. Ona młoda jeszcze osoba, wolała-by, abym pisał, satyry o tematyce rozrywkowej, rodzinnej, o miłości, zabawie itd.itp. Zaprawdę, uszanuję Jej życzenia i postaram się spełnić jej oczekiwania. Uzależniam to jednak od napływu tematów i weny. Jak na razie - piszę o tym co mnie śmieszy, co podlega mojej krytyce, co mnie bawi i co smuci. "Repremenda" - to fraszka, która wyjaśnia moje zacięcie pisania fraszek politycznych, natomiast " Poglądy " - to rozrywka z morałem. Zapraszam do przeczytania i skomentowania. Pozdrawiam!
10. lipiec. 2011
" DAR"
Słowo "DAR" - nie wymaga komentarza, jest krótkie, zrozumiałe, mile postrzegane. Darczyńca - to ktoś dobry, kochany, daje i rozdaje, czyniąc dobro drugiemu. Moja rozprawa pt: " DAR " - to prośba skierowana jako modlitwa o dar mądrości. Bez tej mądrości zrozumienia polityków i polityki, wielkim zagrożeniem staje się uczucie nienawiści, której już sam doświadczyłem. Będąc więc bezradny sięgam do innego wymiaru - prosząc o pomoc. Może zechcecie - to przeczytać? - zapraszam!
02. lipiec. 2011
"Moje wakacje - Kapadocja - Turcja"
Wakacje, urlop, zapadła decyzja - kierunek zwiedzania Turcja. Wyjazd na upragniony urlop. Pobyt w Turcji, program pobytu, wycieczki, między innymi Kapadocja - Kraina w srodkowej Turcji, zwana 8 cudem świata. Zaparło mi dech jak zobaczyłem coś, co wywarło na mnie olbrzymie pełne zachwytu wrażenie. Przeżyłem wzrokową rozkosz - zapragnąłem dać temu upust w rozprawie pt: " Moje Wakacje - Kapadocja" - słowa nie wyrażą tego co pragnie się powiedzieć, bo słownictwo jest ubogie aby oddać to, co oko widzi. Zachęcam do zwiedzenia tej krainy a przy okazji do przeczytania tej prostej rozprawy. W tym zachwycie - dopisałem jeszcze jedną rozprawę: pt:" Moje wakacje cz.II Pamukkale" - to kolejny mój zachwyt, który pragnę przenieść na papier. Zachęcam do przeczytania.
13. czerwiec. 2011
"Człowiek i świnia" oraz " A miało być lepiej"
Zawładnęła mną refleksja dotycząca po pierwsze: stosunków między-ludzkich - co ukazuję we fraszce pt: "Człowiek i świnia " oraz nie obojętność na biedę, która co raz częściej zagląda do rodzin wielodzietnych lub ubogich - we fraszce pt: " A miało być lepiej ". Może ktoś z państwa skusi się przeczytać te fraszki - zapraszam.
07. czerwiec. 2011
" Pleciuchy "
Są takie chwile, gdy słucham Wiadomości, Faktów itp. czyli programów informacyjnych a w nich wypowiedzi, wystąpienia co nie których polityków / posłów, senatorów, przewodniczących opcji politycznych/ - i zastanawiam się, dlaczego - do polityki garną się ludzie - przypadkowi? Są politycy z prawdziwego zdarzenia i choć jest ich stosunkowo mało - to można ich zauważyć i wysoce docenić. Smutnym natomiast jest fakt, że gro osób uważających się za polityków - nie są politykami lecz tylko i wyłącznie karierowiczami pragnącymi łatwego rozgłosu i żądni władzy. Takich właśnie zaliczam do "pleciuchów" - u których głupota dominuje nad rozsądkiem. To temat mojej fraszki pod tytułem " Pleciuchy " - oceńcie ją sami !
31. maj. 2011
Wybaczenie, Dlaczego?,Diagnoza, Poeta.
Ostatnio - zawładnęła mną różna tematyka dotycząca formy fraszki. Tak też powstały nowe - które prezentuję i zachęcam do ich przeczytania. " Poeta ", " Diagnoza ", " Dlaczego ?", " Wybaczenie" Choć są o różnej tematyce - to jedno mają wspólne - powstają zawsze na gorąco w nieprzewidzianych okolicznościach. Ocenę ich wartości - pozostawiam Wam. Szkoda, że tak mało osób je komentuje, bo miałbym obiektywną Waszą ocenę, co jest ważnym elementem sensu - ich pisania!
24. maj. 2011
Twarz Błogosławionego Jana Pawła II.
Pozwalam sobie na pewną bardzo osobistą refleksję. Ile bym nie oglądał i nie czytał publikacji na temat beatyfikacji Jana Pawła II - to moja uwaga skupia się na twarzy Ojca Świetego Jana Pawła II. Ileż z tej twarzy można odczytać. gdy wpatrzymy się w nią - ze skupieniem. Różne ujęcia fotograficzne - są prawdziwą encyklopedią tej twarzy. Ona oddaje nastrój bólu, cierpienia, radości, szczęścia, wielkiego zachwytu, podziwu i ubolewania. Dlatego powstała - rozprawa pt: "Twarz Błogosławionego Jana Pawła II"- w której może w prymitywny sposób oddaję to, co czuję i jak tą twarz postrzegam.Link Zapraszam do przeczytania i może skomentowania.