Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 85
Najnowszy czytelnik: mihailyackevich

Statystyki odwiedzin
Dziś:31
Wczoraj:69
W tym tygodniu:315
W tym miesiącu:11,723
Wszystkich wizyt1,921,133
 
06. marzec. 2011
"Niekwestionowana dedykacja"
Adam Małysz - ogłosił zakończenie swojej sportowej kariery. Ja nie znając jeszcze Jego decyzji w marcu 2010 roku - napisałem wiersz pt: Niekwestionowana dedykacja". Dzisiaj - mam świadomość, że pisząc ten wiersz, jako dedykację dla Adama Małysza - złożyłem swój ukłon temu Wielkiemu Sportowcowi. Zachęcam do przeczytania - www.adam-kwiatek.pl - Wiersze - poz. 12. pt: "Niekwestionowana dedykacja" - miło mi będzie jak napiszecie swój komentarz do tego wiersza.

Upłynęło kilka dni od tej informacji - a napisałem fraszkę :" Małyszomania" - zapraszam do przeczytania.
06. marzec. 2011
Fraszki o uczciwości, o teściowych:
Od czasu do czasu - trzeba zwrócić też uwagę na nasze codzienne życie, pełne różnych zachowań, niespodzianek. Co raz mniej ludzi uczciwych, ubywa też obiektywnych teściowych - a więc, już jest temat do napisania fraszek, co też uczyniłem. Kolejna seria "Fraszki różne " - zapraszam do przeczytania !
02. marzec. 2011
Tajemnica Smoleńska.
Tak wiele już powiedziano o katastrofie smoleńskiej, tak wiele materiałów zebrano, a ja mam wątpliwości - czy tak naprawdę poznamy wszystkie okoliczności tej katastrofy ? A może lepiej jej tajemnic nie poznać? Wiem jedno - całą tajemnicę zabrali ze sobą - nam pozostał po nich żal, smutek, rozpacz. Napisałem taką refleksyjną rozprawę pt: " Tajemnica Smoleńska " - zapraszam do przeczytania i do skomentowania.
01. marzec. 2011
Rozprawa - "A może to prawda?"
Obserwując nasze ludzkie zachowania, dochodzę do wniosku - jesteśmy gorsi od małp. Małpa zawsze będzie tylko małpą, ale jeżeli człowiek zachowuje się gorzej niż małpa, to jest niepokojace. A że tak jest, to widać na każdym kroku. Małpujemy wszystko i wszędzie - i co to z tego będzie? A no pewnie nic, bo całe nasze życie, to tylko jedno wielkie małpowanie. Małpując też - napisałem rozprawę pt: " A może to prawda? Zapraszam do przeczytania.
28. luty. 2011
Coś lekkiego, zabawnego, z życia wzięte!
Tak bywa, ze czasami temat pisanych fraszek - odnosi się do zaistniałych sytuacji. Ja to wyłapuję i spisuję i tak powstają krótkie, czasami zabawne fraszki, myśli, refleksje. Tym właśnie dzielę się z Wami na mojej stronie. Ostatnio - jest to ciąg dalszy - " Fraszki różne" - zapraszam. Pozdrawiam moich czytelników i proszę o komentarze.
25. luty. 2011
Ostatni raz
Ostatnio naszła mnie taka dziwna refleksja. Człowiek tak wiele rzeczy planuje, tak wiele rzeczy sobie obiecuje, a nie zastanawia się nad tym, co może wydarzyć się w danej chwli, tu i teraz. Może faktycznie - należy mieć świadomość, że to co robimy, co czynimy, czym się cieszymy, może być ostatni raz. Takie podejście do życia, gwarantuje nam przygotowanie się na najgorsze. Oby ten ostatni raz - nie byłdla nas zaskoczeniem. Powstała więc rozprawa - pt: " Ostatni raz " - która być może spowoduje pewnę refleksję u tych, którzy ją przeczytają?
24. luty. 2011
Sprawy finansowe
Sprawy finansowe - zawsze były i są tematem wywołującym dyskusję, tematem zazdrości, tematem tabu. Ci co zarabiają krocie, siedzą cicho. Ci co borykają się z brakiem pieniądza, szepcą w koło, wyrażając swoje niezadowolenie. Temat ten i mnie bardzo nurtuje, toteż pozwoliłem sobie na małe dygresje w tej tematyce.Powstały więc dwie fraszki: " Czar banknotu" i " Fiskalna paranoja"- w których ukazuję siłę pieniądza, paranoję Ministerstwa Finansów - nie traktujące wszystkich podmiotów gospodarczych równo. Jeden kraj - a tak różna polityka finansowa rządu.