Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 86
Najnowszy czytelnik: mihailyackevich

Statystyki odwiedzin
Dziś:643
Wczoraj:964
W tym tygodniu:643
W tym miesiącu:19,988
Wszystkich wizyt1,600,031
 
24. luty. 2011
Sprawy finansowe
Sprawy finansowe - zawsze były i są tematem wywołującym dyskusję, tematem zazdrości, tematem tabu. Ci co zarabiają krocie, siedzą cicho. Ci co borykają się z brakiem pieniądza, szepcą w koło, wyrażając swoje niezadowolenie. Temat ten i mnie bardzo nurtuje, toteż pozwoliłem sobie na małe dygresje w tej tematyce.Powstały więc dwie fraszki: " Czar banknotu" i " Fiskalna paranoja"- w których ukazuję siłę pieniądza, paranoję Ministerstwa Finansów - nie traktujące wszystkich podmiotów gospodarczych równo. Jeden kraj - a tak różna polityka finansowa rządu.
19. luty. 2011
" Chleb "
Idąc za ciosem, nie ukrywając swojego oburzenia, na to co wyrabiają nasi decydenci - rządzący. Ostatnie interwencje całego przemysłu piekarniczego, sygnalizujacego poważny problem, astronomicznych cen skupu mąki i pochodnych produktów, nezbędnych do wypieku chleba, podstawowego artykułu żywnościowego - budzi wielki niepokój. Cena chleba może wzrosnąć nawet do 5,00 zł. Kto to finansowo wytrzyma, emeryt, rencista, rodzina wielodzietna? Boję się, że nie. Te pasibrzuchy - decydenci, dadzą sobie radę, ale co my mamy zrobić i powiedzieć? Więc ja mówię - słowami fraszki: " CHLEB "- zapraszam /www.adam-kwiatek.pl /
18. luty. 2011
" Żebrak "
Boże, z roku na rok, miało być lepiej, a ja odczuwam żal i niepokój, bo z dnia na dzień, żyje się trudniej, drożyzna, brak pracy, to codzienność z którą borykają się ludzie, rodziny popadające w skrajne ubustwo. Patrząc na te wypasione niektóre gęby polityków, ich kłótnie polityczne, wzajemne pomawianie się - jest dla nas męczące. To towarzystwo powinno poczuć presję społeczeństwa - nie pogrywajcie z ludźmi, którzy odczuwają głód i niezadowolenie. Wasze sądaże - nam wiszą jak kilo kitu, my chcemy żyć godnie, nie interesuje nas opcja polityczna. Niech Polak zadba o Polaka, niech Polak w świecie będzie też zamożnym człowiekiem a nie tylko żebrakiem. Ta fraszka - " Żebrak " to mój bunt na takie rządzenie krajem - jakim jest nasza Polska.
16. luty. 2011
"Profanacja wizerunku".
Ukazujące się projekty - różnego rodzaju gadżetów, wyrobów, odzieży i bielizny, wszelkiego rodzaju tandety z wizerunkiem osoby Ojca Świętego Jana Pawła II - które są przygotowywane na dzień Jego beatyfikacji - jako wyroby użytkowe i pamiątkarskie do sprzedaży - wywołuje w wielu osobach bunt i ubolewanie. Niby jesteśmy ludźmi światłymi, wykształconymi, wierzącymi - a jednocześnie bezmyślnymi, wręcz naiwnymi sugerując się wizerunkiem - zakupujemy coś, co za chwilę stanie się śmieciem, zużytą bluzą, rzeczą bez żadnej wartości użytkowej. Nie zastanawiamy się nad tym, że na naszej naiwności ktoś robi wielkie pieniądze, pieniądze judasza i śmieje się być może w duchu, z naszej głupoty i ślepej żle rozumianej wiary. Nie pozwólmy na to, zbojkotujmy takie zakupy, niech producenci zostaną z nimi - jako z rzeczami bezużytkowymi, a my zachowamy godność i szacunek dla Jana Pawła II. Ta rozprawa pt: "Profanacja" - to mój apel.
15. luty. 2011
Fraszki różne:
Bywają noce rozkoszne, spokojnie przespane, bywają też okropne bo nieprzespane - a każda z nich związana jest z łożem - więc na jedną szalę trzy napisane fraszki - o łożu położę. Zapraszam do ich przeczytania, skomentowania. Fraszki różne - łoże - www.adam-kwiatek.pl - zapraszam.
13. luty. 2011
"Odszedł autorytet "
Odszedł człowiek - autorytet polskiego Kościoła, którego darzę wielkim zaufaniem, podziwiam Jego mądrość, umiejętność przekazywania opinii, komentowania najtrudniejszych tematów i problemów jakie występują w naszym codziennym życiu. Potrafił zachować zawsze wysoką kulturę osobistą, której tak dzisiaj brakuje. Ten wiersz pt: Odszedł autorytet" - dedykuję ś.p. Arcybiskupowi Józefowi Życińskiemu.
06. luty. 2011
Temat: Wizerunek.
W temacie "Wizerunek" - będę przedstawiał osoby świata polityki i inne osoby publiczne, które wywierają na mnie jakieś wrażenie. Właśnie wybrałem formę Fraszki - Satyry - gdyż ta forma sprawia mi wiele frajdy i jest mi bliska. Ile tych fraszek powstanie? - nie potrafię odpowiedzieć. Temat otwarty. Zapraszam do czytania, komentowania. Życzę miłych wrażeń.