Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 87
Najnowszy czytelnik: grimhochscandhyd1974

Statystyki odwiedzin
Dziś:394
Wczoraj:574
W tym tygodniu:968
W tym miesiącu:13,663
Wszystkich wizyt1,434,742
 
10. maj. 2011
"Przezorny dziadziuś"
Możecie wierzyć albo i nie, taki obrazek miałem w swym śnie, więc kiedy się obudziłem - przyszedłem do siebie, zacząłem pisać - dlaczego, nawet nie wiem. Ten obraz dziadka - humoru mi dodał i wręcz nakazał -bym sen ten opublikował. Wykonując to polecenie - powstała fraszka pt: " Przezorny dziadziuś" - polecam do przeczytania i wyciągnięcia wniosków - a nóż widelec, taka sytuacja i Was spotka?
08. maj. 2011
"Świecki katecheta", "Ciucho-land"
W ostatnich dniach dwie sprawy zrobiły na mnie wrażenie. Świetny zakup w sklepiku o nazwie - "Ciucho-land" - co skłoniło mnie do napisania fraszki o tym samym tytule i drógi obrazek zachowania się pewnego pana - Świeckiego katechety - w stosunku do sąsiada parkującego samochód. Takiemu chamstwu mówię kategorycznie - wstyd! Niech te fraszki ukażą moje refleksje, zapraszam do przeczytania.
04. maj. 2011
"Bezmózgowcy"
Nasze polskie stadiony piłkarskie - stają się w ostatnim okresie czasu polem dzikich zachowań - przysłowiowych "kiboli". Ktoś, kto niszczy jakby na to nie patrzeć, wspólne mienie, warte niejednokrotnie miliony złotych - nie może być pobłażany, dość tego. Niech prawo będzie wreszcie w stosunku do osób które dopuszczają się dewastacji i niszczenia mienia społecznego - bezwzględne. Niech karą będą kary pieniężne, aby winowajca spłacał ją przez wiele lat - jak raty w banku. Aby odczuł to boleśnie na swoim portfelu! Fraszka pt: Bezmózgowcyjest moim ubolewaniem nad ludźmi pozbawionymi rozumu!
27. kwiecień. 2011
"Łakomstwo"
Święta, święta i po świętach. Refleksje poświąteczne pozostały - jedną z nich, przedstawiam we fraszce pt: "Łakomstwo". Zapraszam do przeczytania i skomentowania. Taka zwyczajna - prosta fraszka, a treść jej jakże wymowna, bo z łakomstwem spotykamy się przecież na co dzień.
22. kwiecień. 2011
"Człowiek dla człowieka"
To co dzieje się na świecie, w którym tyle przemocy, nienawiści, szyderstwa, co czyni człowiek z drugim człowiekiem, wywołuje pewną obawę, lęk. Ludzie powoli upodobniają się do najbardziej dzikich zwierząt.Ten człowiek, który jest mocny i silny przetrwa, słabi - skazani są na zagładę. Faktycznie świat zmierza ku zagładzie. Cywilizacja, polityka - w tym nam bardzo pomaga. Ubolewając nad tym faktem - powstała fraszka: "Człowiek dla człowieka" - to tylko maleńki sygnał, co z nami ludźmi się dzieje. Zapraszam do przeczytania.
16. kwiecień. 2011
"Błędni rycerze Krakowskiego Przedmieścia"
"Błędni rycerze Krakowskiego Przedmieścia" - to refleksyjna rozprawa, która powstała w mojej świadomości w momencie kiedy ujrzałem sceny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w związku z obchodami I rocznicy katastrofy smoleńskiej. Aż nie chce się wierzyć, czym kierują się ci, którzy w ręku trzymając krzyże, wykrzykują obraźliwe epitety i wulgaryzmy w stosunku do innych ludzi, którzy inaczej reagują i inaczej odbierają tą tragedię - niż oni. Dlaczego Krzyż - stał się symbolem walki o pomniki. Ci którzy są sternikami i kierują takimi zachowaniami - mają w sobie tylko nienawiść. Ubolewam nad nimi bo są to ludzie nieszczęśliwi i ubodzy w miłość. Człowiek któremu obce jest słowo miłość - jest wyalienowany!
13. kwiecień. 2011
" Zaduma "
Po dłuższej przerwie nie pisania, przyszedł moment pewnej zadumy a jednocześnie radości - związanej ze zbliżającą się Beatyfikacją Jana Pawła II - Papieża Polaka. Widomym jest nam wszystkim, że J.P.II - kochał góry - ja jestem w górach urodzony - w Zakopanem - przeniosłem więc swoją zadumę na obszar mi najbliższy, do mojej Małej Ojczyzny - Podhale. Tak powstał wiersz pt: "Zaduma" - zapraszam do przeczytania.