Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 87
Najnowszy czytelnik: grimhochscandhyd1974

Statystyki odwiedzin
Dziś:123
Wczoraj:574
W tym tygodniu:2,105
W tym miesiącu:15,026
Wszystkich wizyt1,476,748
 
08. sierpień. 2011
" Patologia "
To co dzieje się w naszej polityce i z naszą polityką - nie można inaczej nazwać jak tylko patologią władzy. Pęd do tej władzy, rozszalałe partie polityczne po trupach chcą za wszelką cenę omamić nas wszystkich kolejnymi obiecywankami, hasłami, programami - nasyconymi wypunktowaną nienawiścią jednych do drugich. To jest ta chorobliwa patologia - którą należy dostrzec. Polecam fraszkę pt: "Patologia" - może przyznacie mi rację ?
28. lipiec. 2011
" Wizerunek 8 "
Kolej na następne wizerunki osób z życia politycznego naszej RP. Są to przecież indywidualności, którym należy się szacunek i uznanie ale i też krytyka i wyśmianie. Czyniąc to, co nakazuje mi moja natura - przedstawiam kolejną postać - która jest w moich oczach osobą zasługujacą na uwagę! Powstała fraszka - pt; " Wizerunek 8 " - jeżeli ktoś ma ochotę - zapraszam do i>przeczytania!
23. lipiec. 2011
" Kalendarz "
Kalendarz - to nic innego jak czas. Skoro czas, szybko przemija, zatrzymać go nie można. W kalendarzu jednak jest data, dla każdego osobista, bo data urodzenia. Napisałem więc fraszkę pt: " Kalendarz "- jest to moja osobista refleksja, na temat życia, przemijania, starzenia się - zachęcam do przeczytania a może i skomentowania. Pozdrawiam swoich czytelników i przesyłam ukłony.
19. lipiec. 2011
" Znak zapytania ?"
Dziwne - ale naszła mnie pewna melancholia wspomnień, pewne pytania, nastrój tęsknoty za czymś co dawno przeminęło, ale pozostało zapisane głęboko w sercu. Nagle ze zbuntowanego i rozgoryczonego - człowieka uwolniło się coś, co w tym miękkim sercu jednak jest i głęboko tkwi, miłość, szacunek do najbliższych, do rodziny. Uświadomiłem sobie, że po mnie może pozostać " moje słowo pisane" - ono charakteryzuje moją skomplikowaną osobowość. Wiersz pt" Znak zapytania"- jest tego wyrazem. Zapraszam do przeczytania!
18. lipiec. 2011
"Repremenda"
Bliska mi bardzo osoba, bo moja siostrzenica - w sposób humorystyczny zrugała mnie za to, że moje fraszki przesycone są tematyką polityczną. Ona młoda jeszcze osoba, wolała-by, abym pisał, satyry o tematyce rozrywkowej, rodzinnej, o miłości, zabawie itd.itp. Zaprawdę, uszanuję Jej życzenia i postaram się spełnić jej oczekiwania. Uzależniam to jednak od napływu tematów i weny. Jak na razie - piszę o tym co mnie śmieszy, co podlega mojej krytyce, co mnie bawi i co smuci. "Repremenda" - to fraszka, która wyjaśnia moje zacięcie pisania fraszek politycznych, natomiast " Poglądy " - to rozrywka z morałem. Zapraszam do przeczytania i skomentowania. Pozdrawiam!
10. lipiec. 2011
" DAR"
Słowo "DAR" - nie wymaga komentarza, jest krótkie, zrozumiałe, mile postrzegane. Darczyńca - to ktoś dobry, kochany, daje i rozdaje, czyniąc dobro drugiemu. Moja rozprawa pt: " DAR " - to prośba skierowana jako modlitwa o dar mądrości. Bez tej mądrości zrozumienia polityków i polityki, wielkim zagrożeniem staje się uczucie nienawiści, której już sam doświadczyłem. Będąc więc bezradny sięgam do innego wymiaru - prosząc o pomoc. Może zechcecie - to przeczytać? - zapraszam!
02. lipiec. 2011
"Moje wakacje - Kapadocja - Turcja"
Wakacje, urlop, zapadła decyzja - kierunek zwiedzania Turcja. Wyjazd na upragniony urlop. Pobyt w Turcji, program pobytu, wycieczki, między innymi Kapadocja - Kraina w srodkowej Turcji, zwana 8 cudem świata. Zaparło mi dech jak zobaczyłem coś, co wywarło na mnie olbrzymie pełne zachwytu wrażenie. Przeżyłem wzrokową rozkosz - zapragnąłem dać temu upust w rozprawie pt: " Moje Wakacje - Kapadocja" - słowa nie wyrażą tego co pragnie się powiedzieć, bo słownictwo jest ubogie aby oddać to, co oko widzi. Zachęcam do zwiedzenia tej krainy a przy okazji do przeczytania tej prostej rozprawy. W tym zachwycie - dopisałem jeszcze jedną rozprawę: pt:" Moje wakacje cz.II Pamukkale" - to kolejny mój zachwyt, który pragnę przenieść na papier. Zachęcam do przeczytania.