Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 2
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 86
Najnowszy czytelnik: mihailyackevich

Statystyki odwiedzin
Dziś:187
Wczoraj:543
W tym tygodniu:4,749
W tym miesiącu:13,635
Wszystkich wizyt1,545,906
 
05. wrzesień. 2011
"Seksualne westchnienia"
Mając przed oczyma starość - pragnę, tą fraszkę pt: Seksualne westchnienia" - dedykować wszystkim starszym panom, wyrażając w ten sposób swój dojrzały stosunek do starości, która jakby na to nie patrząc, rządzi się własnymi prawami. A więc te westchnienia za chwilę i mnie dotyczą, jeżeli będzie mi dane jeszcze trochę pożyć!!! Starsi panowie - trzymajmy się razem !!!
04. wrzesień. 2011
" Koryto "
No cóż, może się ze mną nie zgodzicie? - ale ja tak to odbieram. " Koryto " - to przenośnia, ale wszyscy doskonale wiemy o co w tym wszystkim chodzi. Kampania wyborcza ruszyła - na razie w korytach sama woda, ale za moment zamieni się ona na "siano", jednak dla tych, którzy do "Koryta" zostaną dopuszczeni - i to dzięki Wam !!!
31. sierpień. 2011
"Polityka i nadzieja"
Cały czas w mojej świadomości - gości myśl, kiedy skończą się te wredne, pozbawione sensu kłótnie poszczególnych polityków z różnych opcji politycznych, mających na uwadze tylko dojście do władzy? Nie widząc celu głównego - to jest dobra naszej Ojczyzny - a tylko "koryto" - do którego po trupach pchają się co niektórzy politycy - ośmielam się stwierdzić - dość tego "folwarku" !!! Chcemy żyć, pracować w normalnym kraju w którym życie polityczne i kultura idą w parze!
30. sierpień. 2011
" Polityczna latryna "
Ostatnie wydarzenia i wypowiedzi członków PiS - które uderzają w godność drugiego człowieka, zasługują na potępienie. Wywyższanie się ponad innych - to cecha szyderstwa, a jednocześnie zadufania. Tych panów z PiS, którzy uważają się za inteligencję polityczną - posadziłbym nie w ławach poselskich, lecz w latrynie, tam zapewne nabrali by ogłady i pokory. Fraszka pt: "Polityczna latryna" - to dedykacja dla Pana "H......" z PiS.
26. sierpień. 2011
" Głód "
Te strofy - w formie fraszki - pt: " Głód " - dedykuję wszystkim politykom. Jesteście na wozie - więc cieszycie się dobrobytem, ale kiedyś z tego wozu można spaść. Dobrobyt się skończy. Pomyślcie więc o sobie i o innych - gdyż ci inni za wasz dobrobyt - a swoją niedolę was rozliczą! Amen !
22. sierpień. 2011
" Pusty śmiech "
Patrząc na wystąpienia naszych polityków z poszczególnych opcji politycznych - zaczynam powątpiewać - co się stało z kulturą polityczną, dyplomacją polityczną - ludzi, którzy za wszelką cenę chcą zasiąść do ław poselskich. Poziom intelektualny kandydatów - zaczyna się obniżać, natomiast poziom agresji, złośliwości, buty, nienawiści bierze górę. To zauważy nawet prosty człowiek - ja obracam to w "Pusty śmiech".
20. sierpień. 2011
" Polak - Węgier "
Rozprawa - jako dedykacja dla moich przyjaciół Józefa i Ilonki z Veszprem - z którymi przyjaźnimy się od trzydziestu-kilku lat. Wspólne chwile i te radosne i smutne, stanowią dla nas olbrzymi bagaż doświadczeń w prawdziwej bezinteresownej przyjaźni. Tymi prostymi nie wyszukiwanymi słowami - pragnę wyrazić swoją refleksję i podziękowanie losowi za to, że dał mi to szczęście poznać się z nimi i ich rodzinami, z ich przyjaciółmi, kolegami i koleżankami.